Kup Konfederacija: Meksiko i Portugal podijelili bodove, Čileanci slavili

Danas u 17 sati je na rasporedu susret između Australije i Njemačke

AUTOR: AA
OBJAVLJENO: 19.06.17 u 11:00
Reprezentacija Chilea ostvarila je pobjedu u prvom kolu FIFA-inog Kupa konfederacija savladavši Kamerun sa 2:0.

Na stadionu Otkrytiye Arena u Moskvi Čileanci su tek u posljednjih 10 minuta uspjeli slomiti otpor upornih Kamerunaca.

Na asistenciju Alexisa Sancheza - Arturo Vidal je pogodio u 81. minuti, da bi puni plijen u 91. obezbijedio Eduardo Vargas.

Druga utakmica prvog kola grupe A FIFA Kupa konfederacija u Kazanu između Portugala i Meksika završena je neriješeno rezultatom 2:2.

Meksikanci su sve vrijeme čuvali posjed, ali su aktuelni evropski prvaci predstavljali stalnu prijetnju u kontranapadima.

Portugalu je u 34. minutu prednost donio Ricardo Quaresma, da bi osam minuta kasnije za Meksikance izjednačio Chicharito, a tim rezultatom je završeno prvo poluvrijeme.

U drugom poluvremenu Meksiko je imao veći posjed lopte, što im je u 81. minutu moglo donijeti i drugi pogodak.

Portugalska ekipa povela je ponovo 2:1 u 86. minuti golom Cedrica Soaresa, ali se u sudijskoj nadoknadi Meksiko spašava od poraza.

Izjednačujući gol za Meksiko postigao je Hector Moreno, kojem je iz kornera asistirao Jonathan dos Santos.

Danas u 17 sati je na rasporedu susret između Australije i Njemačke.