Svjetsko prvenstvo u Rusiji: Još 4 dana do početka najpopularnijeg sportskog takmičenja

Dugo očekivano Svjetsko prvenstvo u Rusiji počinje 14. juna i trajat će do 15. jula kada je na rasporedu finale koje će se igrati u Moskvi.

AUTOR: Esma Klico
OBJAVLJENO: 10.06.18 u 12:36
http://bit.ly/2Jpk7Hn
Dugo očekivano Svjetsko prvenstvo u Rusiji počinje 14. juna i trajat će do 15. jula kada je na rasporedu finale koje će se igrati u Moskvi.

U prvom krugu takmičenja, fudbalske reprezentacije su podijeljene u 8 grupa: A, B, C, D, E, F, G i H, gdje će igrati jedni protiv drugih i boriti se za plasman u drugi krug takmičenja.


Grupa A (Rusija, Saudijska Arabija, Egipat, Urugvaj)

1. kolo:
Četvrtak, 14. 6.
17.00 Moskva: Rusija - S.Arabija
Petak,15. 6.
14.00 Jekaterinburg: Egipat - Urugvaj

2. kolo:
Utorak, 19. 6.
20.00 St. Peterburg: Rusija - Egipat
Srijeda, 20. 6.
17.00 Rostov na Donu: Urugvaj - S.Arabija

3. kolo:
Ponedjeljak, 25. 6.
16.00 Samara: Urugvaj - Rusija
16.00 Volgograd: S.Arabija - Egipat

Grupa B (Portugal, Španija, Maroko, Iran)

1. kolo:

Petak, 15. 6.
17.00 St. Peterburg: Maroko - Iran
20.00 Soči: Portugal - Španjolska

2. kolo:
Srijeda, 20. 6.
14.00 Moskva: Portugal - Maroko
20.00 Kazanj: Iran - Španjolska

3. kolo:
Ponedjeljak, 25. 6.
20.00 Kalinjingrad: Španjolska - Maroko
20.00 Saransk: Iran - Portugal

Grupa C (Francuska, Australija, Peru, Danska)

1. kolo:
Subota, 16. 6.
12.00 Kazanj: Francuska - Australija
18.00 Saransk: Peru - Danska

2. kolo:
Četvrtak, 21. 6.
14.00 Jekaterinburg: Francuska - Peru
17.00 Samara: Danska - Australija

3. kolo:
Utorak, 26. 6.
16.00 Moskva: Danska - Francuska
16.00 Soči: Australija - Peru

Grupa D (Argentina, Island, Hrvatska, Nigerija)

1. kolo:
Subota, 16. 6.
15.00 Moskva: Argentina - Island
21.00 Kalinjingrad:HRVATSKA - Nigerija

2. kolo:
Četvrtak, 21. 6.
20.00 Nižnji Novgorod: Argentina - Hrvatska
Petak, 22. 6.
17.00 Volgograd: Nigerija - Island

3. kolo:
Utorak, 26. 6.
20.00 Rostov na Donu: Island - Hrvatska
20.00 St. Peterburg: Nigerija - Argentina

Grupa E (Brazil, Švicarska, Kostarika, Srbija)

1. kolo:
Nedjelja, 17. 6.
14.00 Samara: Kostarika - Srbija
20.00 Rostov na Donu: Brazil - Švicarska

2. kolo:
Petak, 22. 6.
14.00 St. Peterburg: Brazil - Kostarika
20.00 Kalinjingrad: Srbija - Švicarska

3. kolo:
Srijeda, 27. 6.
20.00 Moskva: Srbija - Brazil
20.00 Nižnji Novgorod: Švicarska - Kostarika

Grupa F (Njemačka, Meksiko, Švedska, Južna Koreja)

1. kolo:
Nedjelja, 17. 6.
17.00 Moskva: Njemačka - Meksiko
Ponedjeljak,18. 6.
14.00 Nižnji Novgorod: Švedska - Južna Koreja

2. kolo:
Subota, 23. 6.
17.00 Soči: Njemačka - Švedska
20.00 Rostov na Donu: Južna Koreja - Meksiko

3. kolo:
Srijeda, 27. 6.
16.00 Jekaterinburg: Meksiko - Švedska
16.00 Kazan: Južna Koreja - Njemačka

Grupa G (Belgija, Panama, Tunis, Engleska)

1. kolo:
Ponedjeljak, 18. 6.
17.00 Soči: Belgija - Panama
20.00 Volgograd: Tunis - Engleska

2. kolo:
Subota, 23. 6.
14.00 Moskva: Belgija - Tunis
Nedjelja, 24. 6.
14.00 Nižnji Novgorod: Engleska - Panama

3. kolo:
20.00 Kalinjingrad: Engleska - Belgija
20.00 Saransk: Panama - Tunis

Grupa H (Poljska, Senegal, Kolumbija, Japan)

1. kolo:
Utorak, 19. 6.
14.00 Moskva: Poljska - Senegal
17.00 Saransk: Kolumbija - Japan

2. kolo:
Nedjelja, 24. 6.
17.00 Jekaterinburg: Japan - Senegal
20.00 Kazan: Poljska - Kolumbija

3. kolo:
Četvrtak, 28. 6.
16.00 Samara: Senegal - Kolumbija
16.00 Volgograd: Japan - Poljska