Svjetsko prvenstvo u Rusiji: Hrvatska u finalu

Reprezentacija Hrvatske je sinoć još jednim preokretom izborila finale Svjetskog prvenstva u fudbalu. Nevjerovatnom igrom i zalaganjem na terenu hrvatski fudbaleri su ispisali stranice historije i uspjeli u onome što nijednom timu s područja ex Jugoslavije nije pošlo za rukom.

AUTOR: Esma Klico
OBJAVLJENO: 12.07.18 u 11:12

Sinoć je hrvatska momčad pobijedila Engleze u produžecima nakon što je regularni dio utakmice završen 1:1.

Prva je povela reprezentacija Engleske fantastičnim golom Trippiera na samom otvaranju susreta, a Hrvatska je prvi put zaprijetila tek u 19. minuti. Perišić je šutirao iz daljine, ali lopta je otišla pored gola.

Vatreni su u drugom poluvremenu zaigrali mnogo ozbiljnije, što se isplatilo u 68. minuti kada je na ubacivanje Vrsaljka pogodio Perišić za 1:1.

Rezultat je ostao nerješen sve do produžetaka i 109. minute kada Mandžukić pogađa za historijski preokret Hrvatske i plasman u finale Svjetskog prvenstva.