UEFA Liga nacija: BiH - Austrija 1:0, 'Žuti Zmajevi' uče pobjeđivati i kad ne igraju dobro

Pogodak za drugu pobjedu u grupi i prvo mjesto sa maksimalnih 6 bodova postigao je Edin Džeko u 78. minuti na asistenciju Elvisa Sarića

AUTOR: Esma Klico
OBJAVLJENO: 12.09.18 u 08:49
OSVJEŽENO: 12.09.18 u 08:49
Sinoć je reprezentacija BiH u drugom kolu Lige B, grupa 3, u Zenici pobijedila Austriju rezultatom 1:0. Pogodak za drugu pobjedu u grupi i prvo mjesto sa maksimalnih 6 bodova postigao je Edin Džeko u 78. minuti na asistenciju Elvisa Sarića.

Za razliku od blijede igre u Belfastu, gdje je naša reprezentacija bila nadigrana u svakom segmentu igre, sinoć su Zmajevi na Bilinom polju pokazali mnogo više i borbenost i želje za pobjedom. Ni ovaj put nismo uspjeli nadigrati protivnika, ali jedna stvar je evidentna s Prosinečkim učimo pobjeđivati i kad ne igramo dobro.

U prvom dijelu utakmice, opasniju su bili Austrijanci koji su preko Arnautovića ozbiljno prijetili našem golu. Prvu veliku priliku za naš tim je propustio Edin Džeko u 40. minuti utakmice poslije odličnog ubačaja Duljevića s lijeve strane.

Haris Duljević je bio jedan od najboljih Zmajeva na terenu, a pored odlično obavljenih zadataka u defanzivi imao je i dvije prilike da ugrozi gol golmana Lindnera.

Odličnu šansu za pogodak imao je i Rade Krunić u petoj minuti sudijske nadoknade, ali je defanzivac Valentnino Lazaro izbacio loptu sa gol linije i ostalo je 1:0 u korist bh. tima, piše NFSBiH.

Darko Todorović i Elvis Sarić također su pružili igre vrijedne pohvale.

Robert Prosinečki: Meni je važno da momci ginu na terenu

"Meni je važno da je atmosfera dobra i da momci ginu", ističe Robert Prosinečki.

"Atmosfera je bila odlična, jer ljudi prepoznaju zalaganje na terenu i bitna je podrška navijača, tako da je bilo odlično.

Moram pohvaliti sve. Dali su sve od sebe. Trčali su, ispunili sve zadatke. Odigrali su odlično. Austrija je dobra reprezentacija i momci su odigrali sjajno. Čestitam im. Moramo bito zadovoljni i odbranom i sredinom. Imamo sreću da većina igra u svojim klubovima i da će ostati u kontinuitetu za ostatak takmičenja.

Danas su odradili odličnu utakmicu i naravno da može bolje, ali Austrija je dobra selekcija. Možda može bolje prema naprijed, možda može bolje s loptom, ali ovo je jaka reprezentacija. Imali smo povrijeđenih igrača, tako da je ovo ispalo dobro. Obratit ćemo pažnju i na mlade reprezentativce".

Jedan od najboljih pojedinaca utakmice, Haris Duljević također je oduševljen atmosferom i pobjedama u dvije utakmice.

"Najvažnije je da smo osvojili nova tri boda. Bili smo malo umorni poslije te utakmice u Sjevernoj Irskoj, ali dali smo maksimum večeras i presretni smo stvarno zbog pobjede."

"Odigrali smo bolje nego u Sjevernoj Irskoj. Pobijedili smo dvije utakmice, vrlo solidno igramo. Odbrana dobro stoji, golman nam dosta pomaže. Moram pohvaliti sve mlade igrače, oni se sve više i više uklapaju. U Sjevernoj Irskoj smo odigrali lošije, ali je bitno što smo i u takvoj igri upisali tri boda. Zadovoljni smo sa osvojenih šest bodova", izjavio je Miralem Pjanić nakon meča.