Rukometaši BiH poraženi od Austrije

AUTOR: SCsport.ba
OBJAVLJENO: 18.06.17 u 08:36
Muška rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je od selekcije Austrije u Beču rezultatom 34:32 u posljednjem kvalifikacionom susret za Evropsko prvenstvo 2018. godine u Hrvatskoj, te je na taj način ostala bez smotre najboljih evropskih selekcija.

Na samom startu utakmice Austrija je povela 2:0 nakon što je Prce promašio sedmerac za naše vodstvo, a potom smo izgubili loptu što su domaći brzo kaznili. Domaći su imali i 3:0 i 5:2, ali potom je uslijedila velika serija našeg tima od 0:5 i za tili čas rezultat je bio 5:8.

Posebno raspoloženi su bili naši krilni igrači na čelu sa Predragovićem, a razigran je bio i Panić sa vanjskih pozicija, te smo sve do 24. minute održavali prednost od tri gola. Tada su na scenu stupile poljske sudije sa nekoliko vezanih, u najmanju ruku sumnjivih isključenja i Austrija je u 25. minuti poravnala na 15:15.

Kakav je bio sudijski kriterij najbolje oslikava podatak da smo u prvom poluvremenu zaradili čak sedam isključenja, a Austrija je imala samo jedno i to tek u 29. minuti. Na odmor se otišlo rezultatom 17:17 uz četiri gola Panića i Predragovića, a isto toliko ja za domaće postigao Webber.

Drugi dio smo počeli sjajno sa dva gola Nuića i Terzića, imali smo i igrača više, ali u 36. minuti Austrija je izjednačila na 20:20. Ipak, izvanredni Panić je u tim trenucima igrao simultanku, a u 39. minuti nakon gola Terzića sa sedam metara imali smo opet “+2” (21:23) i igrača više u polju.

Uslijedilo je potom nekoliko tehničkih grešaka u napadu što su domaći znali da iskoriste i 15 minuta prije kraja nakon dugo vremena poveli su sa 26:25. Kriza se nastavila i u narednim napadima, te je već u u 46. minuti bilo 28:25 za Austriju, a deset minuta prije kraja vodili su sa 31:26 i sve je bilo gotovo.

Iako smo igrali sjajno prvo poluvrijeme i dobrih desetak minuta nastavka, do kraja smo doživjeli potpuni raspad i poraz rezultatom 34:32, a pored Španije na Evropsko prvenstvo iz naše grupe se plasirala Austrija.

Marko Panić sa sedam golova bio je najbolji pojedinac u našim redovima, Mirsad Terzić je postigao šest, a Srđan Predragović pet pogodaka. Austrijance su predvodili Bilyk sa osam golova i Weber sa sedam.

Selektor naše reprezentacije Bilal Šuman nije krio razočarenje nakon poraza. Za austrijske medije popularni Bili je izjavio:

“Čestitam Austriji. Znali smo da će biti težak meč. Mi smo kontrolisali utakmicu do polovine drugog poluvremena. Tada smo napravili seriju tehničkih grešaka, nakon kojih smo primili četiri ili pet golova te ispustili konce igre iz svojih ruku”, kazao je Šuman, kako prenosi Sportreport.biz.

Jedan od naših najboljih rukometaša Marko Panić također je čestitao Austrijancima na trijumfu i poželio im sreću na EP, dok je kapiten austrijskog tima Thomas Bauer izjavio:

“Cijela ekipa je igrala na pragu bola, mnogo igrača je bilo povrijeđeno. Svi smo se borili za pobjedu. Ovo je senzacionalan uspjeh”, javlja SCsport.