Liga 11, 4. kolo: Sloboda - Široki 94:73, stopostotni Rikalo i izvrsni Hasandić za treću pobjedu u prvenstvu

Marko Rikalo (31) i Almir Hasandić (25) zajedno su ubacili 60% koševa u izvrsnoj i efikasnoj utakmici kojom su košarkaši Slobode oduševili publiku u Mejdanu

AUTOR: Alen Haman
OBJAVLJENO: 05.11.17 u 16:03
OSVJEŽENO: 05.11.17 u 16:03
U četvrtom kolu Lige 11, prvenstva BiH u košarci za muškarce Sloboda je sinoć u Mejdanu slavila ubjedljivim rezultatom protiv Širokog rezultatom 94:73 (28:18, 18:14, 25:22, 23:19).

Košarkašima Velimira Gašića trebalo je samo četiri minute da slome početni otpor Širokog i već su u 7. minuti prve četvrtine imali 10 poena prednosti, 17:7. Od tog trenutka Tuzlaci su držali čvrsto sve konce igre u sinoć izuzetno preciznim rukama, povećavajući prednost iz četvrtine u četvrtinu.

Marko Rikalo (31) i Almir Hasandić (25) zajedno su ubacili 60% koševa u izvrsnoj i efikasnoj utakmici kojom su košarkaši Slobode oduševili publiku u Mejdanu. Isti je procenat Hasandić imao u šutevima za dva poena, uz ubačenih pet trojki, a Rikalo je jednostavno odigrao perfektnu partiju (index 40), 9/9 slobodna bacanja, 8/8 za dva poena i dvije trojke iz dva pokušaja uz 4 skoka i 7 asistencija.

Čampara je za 32 minute na terenu ubacio izvrsnih 12 poena a sa 9 skokova bio je najbolji skakač na utakmici. Muratović je također bio "dvocifren" sa 10 ubačenih poena. Petrov se nije upisao u strijelce ali je bio drugi skakač tima sa 6 skokova, a Siladji je uz 7 poena upisao i 5 skokova. Lužaić je ubacio 5 poena i ostvario dvije asistencije za manje od 8 minuta koliko je proveo na terenu, a u strijelce su se upisali Čerkezović i Lasetović.

U ekipi Širokog najefikasniji su bili D. Drežnjak sa 23 koša i Naletilić sa 18. Mikulić je ubacio 10, M. Drežnjak 9, Karačić 6, Zubac 4 i Čolak 3.

Nakon četiri kola i tri odigrane utakmice Tuzlaci ne znaju za poraz, a gostima iz Širokog Brijega ovo je prvi poraz u sezoni.