Kadeti Bosne i Hercegovine prvaci Evrope u košarci

AUTOR: Alen Haman
OBJAVLJENO: 16.08.15 u 22:47
OSVJEŽENO: 16.08.15 u 22:47
Bosna i Hercegovina je osvojila prvu košarkašku medalju u istoriji. Evropsko zlato i titulu najboljih na kontinentu osvojila je generacija talentovanih, disciplinovanih i hrabrih Bosanaca i Hercegovaca, rođenih 1999, i 2000. godine. Hrabrih jer su trijumfovali u hramu litvanske košarke pred punom dvoranom i cijelom plejadom vrhunskih svjetskih košarkaških zvijezda.

Od prvog do posljednjeg minuta finalnog susreta FIBA U16 Evropskog prvenstva u Kaunasu kadetska reprezentacija Bosne i Hercegovine je vodila protiv domaćina Litvanije i na kraju zasluženo slavila rezultatom 85:83.

Džanan Musa je proglašen najkorisnijim i najboljim igračem prvenstva, a legendarni Arvydas Sabonis je upravo njemu uručio prvu zlatnu medalju.

Kadetska reprezentacija BiH sa Džananom Musom na čelu upisala se zlatnim slovima u istoriju evropske košarke, a ljubitelji košarke će pamtiti Kaunas u Litvaniji kao prvi grad u kojem je nakon jednog košarkaškog takmičenja intonirana himna Bosne i Hercegovine.

Zapamtite imena,naših zlatnih košarkaša, donijeće nam još mnogo sportskih radosti: