Shenzen: Džumhur nadigrao Zvereva za plasman u polufinale i novi napredak na ATP listi

Naš najbolji teniser će zahvaljujući pobjedi protiv Alexandera Zvereva dobiti Specijalnu pozivnicu za ATP 500 turnir u Pekingu, koja se dodjeljuje teniserima koji se nalaze u odličnoj formi. Ovaj turnir se igra od 2. do 8. oktobra 2017. godine, a na njemu će učestvovati 32 najbolja tenisera današnjice.

AUTOR: Vedran Bosanac
OBJAVLJENO: 30.09.17 u 08:49
Najbolji bh. teniser, Damir Džumhur, plasirao se u polufinale ATP turnira u kineskom Shenzhenu.

Džumhur je u četvrtfinalu bio bolji od prvog nosioca turnira i trenutno četvrtog igrača svijeta Alexandera Zvereva iz Njemačke s 2:0 u setovima (6:4, 7:5).

Iako je izgubio servis već na startu, Džumhur je uspio napraviti dva brakea i uzeti prvi set.

U drugom se također uspio vratiti poslije izgubljenog gema na svoj servis i sa re-breakom i napravljenim breakom u desetom gemu kod rezultata 5:5 prelomiti set u svoju korist.

Za svoje drugo uzastopno finale Džumhur će igrati s Ukrajincem Alexandrom Dolgopolovom (53. na listi), kojem je Dudi Sela u četvrtfinalu predao meč.

Kao šesti nositelj na ovom turniru Damir je plasmanom u polufinale osvojio 90 ATP bodova i 33.925 dolara, a ako obezbijedi palsman u finale osvojiće 150 bodova i 62.625 dolara. U slučaju osvajanja turnira Džumhur će biti bogatiji za 118.910 dolara i 250 ATP bodova.

Ovom pobjedom Džumhur stigao do novog rekordnog plasmana u karijeri, te je sada 36. teniser svijeta, a ako osvoji ovaj turnir biće 31.

Treba dodati da je ovo osma uzastopna pobjeda Džumhura.

Naš najbolji teniser će zahvaljujući pobjedi protiv Alexandera Zvereva dobiti Specijalnu pozivnicu za ATP 500 turnir u Pekingu, koja se dodjeljuje teniserima koji se nalaze u odličnoj formi.

Ovaj turnir se igra se od 2. do 8. oktobra 2017. godine, a na njemu će učestvovati 32 najbolja tenisera današnjice.